Jádro Country Farrow se začalo tvořit někdy na podzim 1989 okolo Jirky Ščobáka, v té době známého pod pseudonymy jako Dráček Soptík a Grisu. O tom, co se v té době dělo, asi nejvíce řekne první zápis v kronice našeho klubu, pořízený výše jmenovaným základním balvanem klubu někdy na počátku roku 1990.
Klikněte na video z našeho Special Dance Rainbow 2017 (Pyro)
„V blíže neurčený zářijový den seděla v kabinetě zástupkyně ředitele na gymnáziu Sládkovského nám. skupina žáků. Jednalo se o programu maturitního plesu. Mezi nimi jsem seděl i já (myšleno Jirka Ščobák). Snažil jsem se prosadit předtančení ve stylu country. Vůbec mi nevadilo, že jsem neměl ani hudbu, ani předtančení, ani lidi, kteří by ho tancovali. Suverénně jsem tvrdil, že všechno dokážu zařídit.“
Tady calleruje Slamák v roce 2008
„Začátek byl slibný. Agitoval jsem po třídách a sháněl lidi. Postupně se mi jich přihlásilo asi 15. Postupně mi jich odpadlo asi 12. Zbyly mi tři holky. Tento stav moc utěšený nebyl. Začali jsme (my čtyři) agitovat znovu, tentokrát mimo školu. Řada lidí tenkrát přišla, řada jich také dříve či později odešla. Někteří vydrželi v klubu dodnes.“
„Měl jsem tehdy jen jednu kazetu country tanců od Jeffa a na tu jsme všichni tancovali. Učil jsem Zuzanu, Virginii, Whisting Rufus, Marietu, Country Waltz, Banjo Contra a základní figury ze square dancingu. Předtančení „Vyvolávání ďábla“ se nám nedařilo, ještě jsme na to neměli. Občas jsem byl dost zničený, když to lidem nešlo a říkal jsem si, že se na předtančení „vykašlu“ a zatančíme třeba jen Marietu nebo Grand Square.“
„V polovině prosince nám ale náhle vedení školy oznámilo, že country předtančení nebude. Čímž jsme přišli také o tělocvičnu. A tak jsem se světem museli protloukat na vlastní pěst. Nejprve jako neorganizovaná banda nadšenců. Později přišli všechny náležitosti jako jsou stanovy, registrace u ministerstva vnitra, IČO. I náplň naší činnosti se vyvíjel.“
Jak je vidět, v počátcích klubu se hlavně (jako u všech starších klubů) tancovalo country, i když od samého počátku se Jirka Ščobák snažil všem do hlaviček nalévat základy square dancingu, který postupně začal převažovat, o čemž také svědčí velký nápis v kronice, uvozující rok 1991: A tancovalo se dál. Jen ten „vlak“ se stále vzdaloval z nástupní stanice „Country dances“ na mezinárodní nádraží „Square, Round …“
Hned po roce tancování, v prosinci 1991 byli první tanečníci z Country Farrow graduováni v mnichovkém klubu Phantom promenade skvělým evropským callerem – Chrisem Kiendlem.
Pak jsem začali i sami organizovat různé akce, semináře a special dances pro ostatní tanečníky, kam jsme zvali české i zahraniční callery jako například Chris Kiendl, Al Green, Jerry Story, Tony Oxendine, Barry Wonson, Paul Bristow atd…